מזגנים

התקנת גלאי גז

ככה זה צריך להרגיש – טיפים והמלצות למזגנים

הקיץ אוטוטו מגיע ואיתו החום היוקד והלחות המהבילה, ואנו כאן בדיוק כדי לעשות לכם סדר בעולם המזגנים ולתת לכם טיפים לרכישת מזגן איכותי ואמין, שלא יתקלקל לכם חדשות לבקרים ושיעשה את העבודה שלו בצורה טובה בצורה כזו שלכם יהיה קריר ונעים.

בשוק המזגנים יש כיום שחקנים רבים ומושגים שאתם נתקלים בהם ושאין לכם מושג מה הם אומרים. בקיצור, בלבול אחד גדול. אז נתחיל בכמה מושגי מפתח:

 

מזגן עילי – מזגן שהיחידה הפנימית שלו מותקנת על הקיר בגובה של 2 מ' מהרצפה ויתרונו הגדול הוא היותו קומפקטי, חסכוני בחשמל ומגיע בשלל עיצובים. זהו סוג המזגן הנפוץ ביותר והוא מתאים במיוחד לחללים קטנים ובינוניים.

 

מזגן מיני מרכזי - מזגן שמיועד בעיקר למיזוג של מספר חללים. היחידה הפנימית שלו ממוקמת במקום מרכזי צמוד לתקרה וממנה יוצאות תעלות מיזוג המעבירות את האוויר הקר לחדרים. היתרון במזגן כזה הוא עוצמת החימום שלו, אך הוא יקר ובנוסף לכך התקנתו דורשת במרבית המקרים עבודת הכנה כגון הנמכת התקרה לשם חיפוי של הצינורות, דבר שמייקר עוד יותר את עלותו. חיסרון נוסף הוא בזבוז האנרגיה במיזוג החדרים שאינם מאוכלסים והעובדה שאין אפשרות לכוונן את הטמפרטורה עצמאית בכל חדר.

 

טכנולוגיית אינוורטר – מדובר בטכנולוגיה חדשה ומשוכללת. מזגנים בעלי טכנולוגיה זו הם בעלי מנוע חכם, שיודע להתאים את פעולת המיזוג לטמפרטורה בחלל הרצוי. המזגנים עובדים ללא הפסקה, אך בתפוקה משתנה ויחסית, בהתאם לתנאים במקום.

יתרונותיהם הגדולים של מזגנים אלה הם התאמתם המושלמת לכל חלל, אורך חייהם הממושך, מהירות הקירור והחימום שלהם ופעולתם השקטה מאוד. חסרונם הגדול הוא העלות הגבוהה מאוד שלהם ושל חלקי החילוף שלהם שמחירם יכול להאמיר לעלות מזגן רגיל. בנוסף, חשוב לדעת שהמצב כיום הוא שהטכנולוגיה הישראלית עדיין לא הדביקה את הפער של זו היפנית, ולכן אם כבר אתם מתעקשים על אינוורטר, מומלץ להתקין מזגן מתוצרת יפנית, דבר, שמייקר עוד יותר את העלויות.

 

דברים שחשוב לדעת לפני בחירת מזגן

כפי שציינו, יש כיום מספר רב של יצרני וטכנאי מזגנים, וכל אחד מהם מעיד על עצמו שהוא הכי טוב בתחום והכי משתלם ללקוח. אנו יודעים שהבחירה היא קשה ושאתם מוצפים בהמלצות ממבני משפחה, מחברים ומסתם אנשים שרק לפני שבוע קנו מזגן ומאז הפכו למומחים בתחום, אך למעשה מדובר בעניין פשוט יותר ממה שאתם חושבים.

צריך לדעת שלכל יצרנית מזגנים יש מספר סדרות ייצור. כל סדרה היא בעלת חוזק עבודה ואיכות שונים. ההבדל העיקרי הוא במחיר, כך שלעיתים אתם יכולים למצוא שני מזגנים משתי חברות שונות שהם בעלי אותה תפוקה, אך מחירו של מזגן אחד גבוה הרבה יותר ממחיר המזגן של החברה השנייה. ההבדל במחיר מתורץ בדרך כלל בכך שהמזגן בעל טכנולוגיות מתקדמות ולכן עולה יותר.

אם אתם מתלבטים בין מזגן אינוורטר למזגן רגיל, בדקו מהו השימוש שלכם במזגן. אם החדרים בבית שלכם קטנים, או שאתם לא מדליקים אותו הרבה, כנראה שאינכם זקוקים לאינוורטר. יתרונו של מזגן זה הוא ההתאמה המיטבית שלו לחללים גדולים שבהם הוא דולק שעות ארוכות, כיוון שאז בא לידי ביטוי החיסכון שלו בחשמל.

עוד דבר שכדאי לשים לב אליו הוא הדירוג האנרגטי של המוצר, שמעד על יעילות צריכת החשמל שלו. יחד עם זאת, דירוג זה יכול לבלבל לעיתים, כי מזגני אינוורטר למשל הם בעלי נתונים טובים יותר משל כל מזגן אחר, אך כיוון שהם מותקנים במקומות שלא מתאימים להם, הם נחשבים דווקא לזוללי חשמל ודורשים תיקונים רבים יותר ממזגנם אחרים.

 

אז איזה מזגנים מומלצים?

החברות המובילות כיום בשוק המזגנים ואלה שתופסות את המקומות הראשונים באתרי השוואת מחירים כמו זאפ ו-WiseBuy שייכים לתדיראן, אלקטרה וטורנדו. אולם, דעו שיש גם חברות נוספות כמו סמסונג, מיצובישי, פמילי ליין וסאגה, שהמזגנים שלהן לא פחות איכותיים או טובים.

מזגני תדיראן נחשבים, הן בעיני הציבור והן בעיני אנשי המקצוע, כמזגנים האמינים ביותר. הם מחזיקים מעמד לאורך זמן, מתקלקלים הכי פחות, חלקי החילוף עבורם זמינים תמיד ומרבית התקלות אצלם נובעות מבלאי ולא מאיכות החומרים או מבעיות טכנולוגיות. כמו כן, והם נחשבים למזגנים השקטים ביותר בקרב מזגנים שהם לא אינוורטר ושירות הלקוחות של החברה מתואר כמצוין.

גם מזגני אלקטרה מדורגים גבוה בסולם הפופולריות. בעלי המקצוע מציינים כי אחד היתרונות של מזגנים אלה הוא שחלקי החילוף שלהם מתאימים לדגמים שונים ולכן הם ניתנים לתיקון בקלות ובמהירות.

מזגני טורנדו אמנם נמצאים אחרי אלקטרה ותדיראן ברמת הפופולריות שלהם, אך החברה מציגה בכל שנה עליה במכירות ומתחדשת כל הזמן בטכנולוגיות ובעיצובים משובבי עין. אנשי המקצוע אף הם מעידים כי מזגני החברה חזקים ואמינים.

מחירי מזגנים נעים מ-1,100 ₪ למזגנים עיליים ועד מעל 10,000 ₪ עבור מזגנים מיני מרכזיים. שימו לב שבהתאם לדירוג הגבוה של המזגן, כך גם מחירו. מזגני תדיראן למשל נחשבים למזגנים היקרים ביותר בשוק, בדרך כלל 300-400 ₪ יותר ממזגן של חברה מתחרה. לכן, בחנו היטב את הצרכים שלכם, את הייעוד של המזגן, את השימוש בו והתייעצו עם אנשי מקצוע שיידעו להתאים את המזגן לבית שלכם ולתקציב המוקצה, וכל זאת מבלי להתפשר.

 

באדיבות אתר טוב תודה

המציג בין השאר טכנאי מזגנים מומלצים לעבודות תיקון מזגנים

 

גז ומיזוג אויר

לשרותך תמיד: 052-4523829